ZBIÓRKA  SUROWCÓW WTÓRNYCH 

 

Uczniowie i pracownicy naszej szkoły od wielu lat biorą aktywny udział w programach i przedsięwzięciach proekologicznych.

  • Udział w programie "Moje miasto bez odpadów"
  • Udział w programie "Recykling w mojej szkole"
  • Udział w konkursie "Zakręcone odkręcone"
  • Udział w Ogólnopolskim Konkursie "Komputery za tonery"

eko.jpg [300x225] 

 

Zbiórka surowców wtórnych w roku szkolnym 2017/2018

 

W roku szkolnym 2017/2018 zebrano 16114 kg makulatury,  584809 sztuk nakrętek i  19472 sztuk baterii.

  • Koordynatorki akcji  - p. Hanna Rynkiewicz i p. Ewa Szwaczka , co miesiąc przedstawiały raporty dotyczące zbiórki makulatury, nakrętek i zużytych baterii poszczególnych klas.
  • Najlepsze klasy to:

 

W zbiórce makulatury: 

1. III E (p. H. Rynkiewicz) – 3139 kg

2. III A (p. B. Raus) – 2055 kg

3. III C (p. K. Jeliński) – 1658 kg

 

W zbiórce nakrętek:

 III E (p. H. Rynkiewicz) – 80291 sztuk                     

 II I (p. E. Borkowska) – 67019 sztuk

  I A E (p. L. Wichmann) – 46346 sztuk                    

 

W zbiórce zużytych baterii:

 III E (p. H. Rynkiewicz)  – 3502 sztuk

 I B (p. A. Michalska) – 3199 sztuk

 II I (p. E. Borkowska) – 1532 sztuk.

 

Rozliczenie udziału w konkursie na selektywną zbiórkę surowców wtórnych

„Lider segreguje i odzyskuje” – V edycja

Kategoria indywidualna „Najefektywniejszy uczeń”

 

 

L.p.

Imię i nazwisko ucznia

 klasa

Łączna ilość zebranych surowców wtórnych w kg

   1.

HANNA ARENDT

III A

2055

2.

AGNIESZKA SERAFIN

III E

1860

3.

KAMIL KUTYŁA

III B

1520

4.

SZYMON GALLA

III C

1380

5.

JULITA ŁAŚ

II D

599

6.

KACPER TIBUS

II D

497

7.

JULIA WOŁYŃSKA

III E

383

8.

PATRYCJA NAWROCKA

III C

365

9.

JAGODA NOWAKOWSKA

III E

361

10.

PAWEŁ SZCZEPAŃSKI

III E

330

11.

MARTA WĘGLIŃSKA

III E

324

12.

JAN TURSKI

III H

320

13.

JULIA TOMANKIEWICZ

VII B

280

14.

KINGA IWANOWICZ

VII A

260

14.

KATARZYNA KONOPKO

VII C

260

16.

JAN CHEŁCHOWSKI

II E

240

17.

ADRIAN CESARZ

I A

232

18.

KORNELIA KUROWSKA

VII A

225

19.

ALICJA WITKIEWICZ

III E

220

20.

FABIAN KISZCZUK

I B

202

21.

ZUZANNA MUSALEWSKA

VII i

169

22.

DAWID SZCZUKOWSKI

VII H

164

23.

 WERONIKA PEPLIŃSKA

III D

162

24.

WERONIKA CZARNECKA

III E

153

25.

FILIP POLENZ

II B

150

 

 

 

Najlepszą klasą okazała się III E, która łącznie zebrała 3490 kg surowców wtórnych (80% uczniów wzięło udział w akcji).

 

 

                                                                                                                                      Gratulujemy!